16 maja 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie poetów z Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu z cyklu „Poezja czterech pór roku”. Tym razem tematem przewodnim było lato, a spotkanie dotyczyło wierszy satyrycznych i żartobliwych.


Do DPS-u ze swoimi utworami przyjechali: Aleksandra Piguła, Jan Stępień, Ewa Siembida i Jan Robak. Gości oraz mieszkańców przywitała dyrektor Domu Pomocy Społecznej Renata Lazur, wyrażając zadowolenie z kolejnego spotkania poetyckiego w swojej placówce. Dodatkową atrakcją przedpołudnia były fraszki  Adama Decowskiego, zaprzyjaźnionego poetę z Rzeszowa, czytane przez Jana Stępnia. Fraszki zostały bardzo pozytywnie odebrane przez słuchaczy.

 Swoje wiersze czytali kolejno wszyscy zaproszeni poeci, a Jan Stępień przeczytał dwa opowiadania Jana Robaka z wydanej niedawno książki „Gumowe pierogi”. Co pewien czas zabrzmiała muzyka instrumentalna w wykonaniu Jana Robaka, który zaprezentował się jako autor wierszy, prozy i wykonawca muzyki, a Jan Stępień przeczytał wiersz mieszkającej w DPS-ie poetki Krystyny  Rusin  pt. „Mrzonki oseska”. Spotkanie zakończyła kolejna porcja muzyki w wykonaniu Jana Robaka.

Po występach inicjatorka tego cyklu spotkań Dorota Kapinos podziękowała  zaproszonym poetom za dużą dawkę humoru. Wszyscy wyrazili chęć ponownego  spotkania. Dorota Kapinos podarowała Aleksandrze Pigule skromny upominek. Ona zaś, jako prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”  zapewniła o kontynuacji tego rodzaju spotkań w przyszłości, aby mieszkańcy mogli poznać kolejnych poetów z Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”.
Aleksandra Piguła

„49 niedomówień” to szósty tomik Aleksandry Piguły. Grafikę do niego wykonał Stan Bigda, zaś  wstęp napisała  Beaty Sudoł – Kochan.   Promocja odbyła się w 11 maja 2018 roku w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu, mieszczącym  się w przepięknie położonym Pałacyku Oborskich. Spotkanie rozpoczął znany już mieleckiej publiczności Maciej Kulpa, a w poetycki klimat wprowadziła wszystkich prowadząca Barbara Mamcarz, która przedstawiła sylwetkę autorki tomiku.

Prezes Zarządu  Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu Janusz Chojecki oraz  prezes  Zarządu Mieleckiej Grupy Literackiej  „SŁOWO” TMZM  Aleksandra Piguła reprezentowali Towarzystwo i  Ziemię Mielecką na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Podkarpacie Literackie na Przestrzeni Wieków”, która odbyła się w dniach 24-26 kwietnia 2018 roku w Rzeszowie i Przemyślu.

13 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Przecławiu miała miejsce promocja tomiku poetyckiego Danuty Rusin -  „Autograf”. Autorka z wykształcenia jest pedagogiem  i pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu. Lubi sztukę. Piękna doszukuje się wokół siebie, w rzeczach ją otaczających.  Maluje i tworzy gustowne drobiazgi.

Please publish modules in offcanvas position.