Zaproszenie na „Miejsca na Przystankach Czasu” Jana Stępnia

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu, Muzeum Regionalne SCK w Mielcu (Pałacyk Oborskich), Grupa Literacka „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu zapraszają 21 kwietnia 2017r. (piątek) o godz. 18.00 na promocję tomiku „Miejsca na Przystankach Czasu” Jana Stępnia.
W programie:
recytacja       -     Maria Orłowska , Elżbieta Witek
słowa  i muzyka -  Jerzy Mamcarz
Miejsce:  Muzeum Regionalne SCK w Mielcu (Pałacyk Oborskich)  ul. Legionów 73

Promocja odbędzie się w najbliższy piątek 21 kwietnia o godzinie 18.00 w Pałacyku Oborskich. Wiersze poety będą recytować: Maria Orłowska i Elżbieta Witek. Wieczór uświetni też występ warszawskiego barda Jerzego Mamcarza.

Jan Stępień to znana postać w mieleckim środowisku artystycznym. Aktor, recytator, kabareciarz, poeta, artysta malarz, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego, obecnie na emeryturze. Urodzony w Wałbrzychu, od zawsze jednak związany z Mielcem i lokalnymi grupami artystycznymi.

Należał do teatru Maska, był współzałożycielem kabaretu Ergo Mix. Aktywny członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz Grupy Literackiej Słowo przy TMZM. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentując swoje obrazy. Wielokrotnie odznaczany za swoją działalność artystyczną, między innymi nagrodą ALBERTUSA czy Srebrną i Brązową Odznaką Recytatora.

Autor tekstów w wydawnictwach, katalogach muzealnych oraz w mieleckiej prasie regionalnej. W 2000 roku wydał tomik poezji „Bezsenność”. „Miejsca na Przystankach Czasu” są najnowszym tomikiem poetyckim w dorobku artysty.

- Serdecznie zapraszamy do Pałacyku Oborskich w piątek, godz. 18:00 – zachęcają organizatorzy.

Please publish modules in offcanvas position.