Warsztaty literackie GL Słowo z Agatą Linek

19 października 2017 roku w siedzibie TMZM im. Prof. W. Szafera w Mielcu dobyły się trzecie warsztaty literackie dla członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO. Tym razem warsztaty poprowadziła mgr Agata Linek ze Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” ze Stalowej Woli, absolwentka pięciu fakultetów i doktorantką na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także krytyk literacki oraz autorka czterech książek poetyckich. To niezwykły erudyta oraz poetycki talent z bogatą praktyką warsztatową.


Warsztaty rozpoczęła prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera Aleksandra Piguła, która przywitała uczestników warsztatów, wśród których obecni  byli członkowie „Słowa”,  między innymi  Jan Stępień, Teresa Pyzik, Wanda Ludian, Ewelina Łopuszańska, Iwona Szetela, a także  uczennice mieleckich szkół średnich Maryla Gruszecka, Anna Król, Agnieszka Helowicz .

Następnie prezes TMZM Janusz Chojecki przedstawił dorobek artystyczny prowadzącej warsztaty, po czym Agata Linek wytłumaczyła rolę przedrostków i sposób tworzenia przedrostków w procesie tworzenia wiersza. Prowadząca warsztaty skupiła się na kreatywnym tworzeniu wiersza, dlatego też warsztaty wymagały od uczestników dużego wysiłku intelektualnego. Kolejnym etapem warsztatów było układanie wiersza z pociętych wersów , wstawianie brakujących fragmentów, tworzenie wiersza na zadany temat, oraz czytanie własnych wierszy o kamieniu. Każdy wiersz był dokładnie omawiany i analizowany przez prowadzącą warsztaty i uczestników. Było to kolejne cenne doświadczenie dla poetów uczestniczących w warsztatach.

Trzecie warsztaty poetyckie pokazały jak ważne jest wspólne doświadczenie i dzielenie się spostrzeżeniami , jak można ten sam wiersz zupełnie inaczej odczytać i stworzyć na nowo, a także utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że pisanie to ciężka praca, ale też ogromna przyjemność.

Na zakończenie prezes Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła i prezes TMZM Janusz Chojecki podziękowali prowadzącej Agacie Linek za bardzo interesujące i niezwykle profesjonalnie przeprowadzone  warsztaty literackie mając nadzieję , iż przyczynią się one do podnoszenia jakości oraz wartości literackich w dalszej twórczości członków Grupy  Literackiej SŁOWO.

Aleksandra Piguła


fot. Roman Trojnacki

link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/owttEt65V2qz6PWy1

Please publish modules in offcanvas position.