TMZM i MGL SŁOWO na Opłatku ZLP w Rzeszowie

25 stycznia 2020 roku w ODK "Tysiąclecie" w Rzeszowie prezes TMZM Janusz Chojecki i prezes MGL Słowo" Aleksandra Piguła uczestniczyli w Opłatku Literackim zorganizowanym przez Oddział ZLP w Rzeszowie. Spotkanie prowadziła wiceprezes ZLP  O/Rzeszów Małgorzata Żurecka, która zachęcała licznie przybyłych poetów do prezentacji swoich wigilijnych wierszy. Prawdziwą ucztą duchową był występ Męskiego Chóru Parafialnego "Lourdini" z Rzeszowa.

Prezes Janusz Chojecki w czasie swojego wystąpienia podziękował za zaproszenie, krótko wspomniał o jubileuszu 55–lecia TMZM oraz finałowej jubileuszowej, niezwykle uroczystej, Gali, podczas której był promowany specjalnie wydany przez Towarzystwo przepiękny jubileuszowy Album,  dokumentujący dynamiczną, wielostronną i wielopodmiotową działalność Towarzystwa, zwłaszcza w jubileuszowym ostatnim pięcioleciu, i wręczył go Małgorzacie Żureckiej. Prezes Chojeckim wymienił literatów z MGL SŁOWO/TMZM, którzy odznaczeni zostali podczas ww. Gali w Mielcu przez Panią Wicewojewodę Lucynę Podhalicz prezydenckimi Krzyżami Zasługi oraz Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Oto oni: Teresa Elżbieta Pyzik, Wiesław Kulikowski, Józef Witek, Durak. Prezes Chojecki podzielił się z obecnymi na Spotkaniu literatami z całego Podkarpacia radosną informacją o otrzymaniu przez TMZM Statuetki PROMETEUSZA 2019 za najlepszą działalność prospołeczną na terenie Mielca, co oznacza nadanie TMZM miana najlepszej organizacji Miasta Mielca w roku 2019. W zakończeniu swojego przemówienia złożył wszystkim Zebranym Literatom Najlepsze Życzenia Noworoczne, zwłaszcza niekończącej się weny twórczej.

Prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła, a także członkini SŁOWA Ewelina Łopuszańska zaprezentowały swoje okolicznościowe wiersze.

Mielecką Grupę Literacką SŁOWO reprezentowały także Iwona Szetela i Joanna Prejzner. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z chórem "Lourdini" i było doskonałą formą integracji środowiska literackiego Podkarpacia.

Aleksandra Piguła

Please publish modules in offcanvas position.