Listopad to czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli. Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej  wspólnie z Grupą Literacką „Słowo” i Klubem Środowisk Twórczych postanowiło uczcić pamięć śp. Janusza Kapuścińskiego, śp. Mieczysława Działowskiego i śp. Marię Błażków, śp. Stanisława Mityka , śp. Annę Brąglewicz oraz  zmarłych związanych z TMZM,  GL Słowo i KŚT.

W ramach cyklicznych spotkań organizowanych  przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli zatytułowanych „Rozmowy wierszami” 27października 2017 roku  odbyło się spotkanie dwóch poetek; Wiktorii Serafin z Rudnika nad Sanem i Aleksandry Piguły z Mielca. Wiktoria Serafin reprezentowała Stowarzyszenie Literackie „Witryna” ze Stalowej Woli, a Aleksandra Piguła Grupę Literacką „Słowo” działającą przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, jako jej obecny prezes.

19 października 2017 roku w siedzibie TMZM im. Prof. W. Szafera w Mielcu dobyły się trzecie warsztaty literackie dla członków Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO. Tym razem warsztaty poprowadziła mgr Agata Linek ze Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” ze Stalowej Woli, absolwentka pięciu fakultetów i doktorantką na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także krytyk literacki oraz autorka czterech książek poetyckich. To niezwykły erudyta oraz poetycki talent z bogatą praktyką warsztatową.

28 września 2017 roku w Jadernówce, siedzibie TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu odbyły się drugie w tym roku warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo, które poprowadziła dr Hanna Krupińska-Łyp, pedagog i wychowawca wielu pokoleń polonistów na Uniwersytecie Rzeszowskim, w tym obecnych na warsztatach Teresy Elżbiety Pyzik i Haliny Bednarz.

Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia i Grupa Literacka „Słowo” działająca przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu  wspólnie realizują zadanie publiczne Powiatu Mieleckiego pt. „Wędrówka szlakiem Bitwy Gorlickiej 1915 roku”.  Pomysłodawcą i koordynatorem całości projektu jest  Józefa Krzak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Przecławski Krąg” z Przecławia.

Od 31 lipca do 3 sierpnia 2017 roku w Rzeszowie miało miejsce Ogólnopolskie Spotkanie Literacko-Artystyczne „Rzeszów w poezji, malarstwie i rzeźbie”.
Organizatorem było Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie, na które prezes, Pan Stanisław Dworak zaprosił wiele znaczących postaci ze środowisk literackich i artystycznych z kraju.

26 lipca 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu przy ulicy ks. Kardynała Wyszyńskiego odbyło się spotkanie z poetami należącymi do Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu. Poeci przyjechali na zaproszenie dyrektor DPS w Mielcu Pani Renaty Lazur i animatora kultury w DPS Pani Doroty Kapinos w ramach cyklicznego spotkania „Poezja czterech pór roku”.
fot. Roman Trojnacki
link do galerii: https://photos.app.goo.gl/d9hM8MSgWq4WNNmP2

Please publish modules in offcanvas position.