Niezwykle spotkanie  poetycko- literackie miało miejsce 5 kwietnia 2019 roku w Pałacyku Oborskich w Mielcu. Bohaterami byli: wybitny prozaik Włodzimierz Kłaczyński i poetka Joanna Kłaczyńska, a  jego gospodarzem była  Mielecka Grupa Literacka SŁOWO, działająca w strukturach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu.

Poezja często jest sposobem wyrażania siebie. Na spotkaniu autorskim Henryki Marek, które miało miejsce 23 lutego 2019 roku  w Pałacyku Oborskich mieliśmy okazję posłuchać poezji religijnej. Pani Henryka, członkini Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej i należącej do niego Mieleckiej Grupy Literackiej  „Słowo” dała się poznać jako uduchowniona poetka i bardzo ciepła, serdeczna osoba.

20 lutego 2019 roku Biblioteka Publiczna wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki w Woli Mieleckiej gościła znaną mielecką poetkę Aleksandrę Pigułę. Autorka jest członkinią Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i pełni funkcję prezesa Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO.

Zakręciło się Wrzeciono w Nowej Sarzynie 28 stycznia 2019 roku po raz 25. Międzynarodowe Spotkania Poetów w formie konkursu rozstrzygnięte. Organizacyjnie patronuje tu Stowarzyszenie Folklorystyczne „Majdaniarze” w Nowej Sarzynie z prezesem i pomysłodawcą imprezy Romanem Kostyrą.

Na spotkaniu literackim 23 listopada 2018 roku w Pałacyku Oborskich, podczas promocji trzeciego tomiku poezji Kazimierza Treli „Gwiazdy spadają nienachalnie”, każdy, z licznie zgromadzonych gości i sympatyków poezji, mógł złowić nie tylko swoją najpiękniejszą gwiazdkę w postaci wiersza, który mu się spodobał, ale cały zbiorek poety.

Please publish modules in offcanvas position.