Szanowni Państwo,
Pragniemy niniejszym poinformować Państwa, iż w dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu, na którym, m.in., omawiano zaistniałą sytuację w Grupie Literackiej SŁOWO przy TMZM po pisemnej  rezygnacji Zbigniewa Michalskiego z funkcji prezesa GL Słowo przy TMZM i członkowstwa w TMZM.

W ciepłej i serdecznej atmosferze, pomimo trzaskającego mrozu na zewnątrz, przebiegła 7 stycznia 2017r. uroczysta promocja „Artefaktów” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego Nr 5 (2016) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Obecna była większość autorów tekstów z tego czasopisma, przedstawiciele władz samorządowych, władz TMZM im. Wł. Szafera, a także liczne grono miłośników literatury.

Na ostatnią imprezę roku 2016 Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, do Restauracji „Miastova” Reg Benz, zaprosiła poetka Izabela Trojanowska, by zaprezentować swój debiutancki tomik „Akt” – zawierający  znakomitą poezję, kreujący własną wizję i przestrzeń świata w taki sposób, który skłania do głębokiej zadumy, przemyśleń, i kilkukrotnego powracania na wydeptane przez poetkę ścieżki słowa.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu 3 grudnia 2016r. miała miejsce nietypowa promocja książki prozatorskiej „W tanecznym wyzwaniu” Haliny Liberadzkiej-Kozak, która w całości dotyczy pracy animatorów kulturalnych –  instruktorów tańca towarzyskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna SCK Mielec i Grupa Literacka „Słowo” działająca przy TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu zapraszają 3 grudnia 2016 r. o godz. 16:00 na promocję książki „W tanecznym wyzwaniu” Haliny Liberadzkiej-Kozak. W programie spotkania: śpiew – Zbigniew Radłowski, taniec – studio Milenium w Mielcu, czytają: Anna Paprocka i Jan Stępień. Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016 r. o godz. 16:00 w Czytelni MBP przy ul. Kusocińskiego 2 w Mielcu.  [Zobacz galerię]

10 grudnia 2016 r. (sobota) godz. 17.00 promocja  tomiku poezji "Akt" Izabeli Trojanowskiej do Restauracji "Miastowa" ul. Legionów 80.

Spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku „Pestki” Mirosława Welza 6 listopada 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, przybliżyło znakomitą poezję z tego tomiku, związanego z Krosnem poety – członka ZLP – Oddziału Rzeszów, literata który dotychczas wydał dziesięć tomików poezji, będącego w życiu prywatnym doktorem nauk weterynaryjnych.

W cyklu „Melpomena i inne”, w Klubie Kultury „Karton” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  w Rzeszowie, odbyło się 21 października 2016 r. spotkanie autorskie, połączone z prezentacją tomiku „Na styku cieni”, członka Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, poety, krytyka literackiego, eseisty – Stefana M. Żarowa.

Please publish modules in offcanvas position.