Piosenka poetycka w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu

Mielecka Grupa Literacka „Słowo” TMZM gościła po raz kolejny w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu w ramach cyklicznych spotkań z mieszkańcami . Tym razem grupa zaprezentowała niedawno wydaną płytę „Na krawędzi”  Aleksandry Piguły autorki tekstów na płycie  i Jana Robaka, który skomponował muzykę .W  piękne letnie przedpołudnie 24 lipca 2018 roku zaśpiewały dla zgromadzonej publiczności Jadwiga Kotwica Zabłocka, Klaudia Litwin i Kornelia Gancarz, które zadebiutowały jako zespół „M jak Mielec ” pod kierunkiem Jana Robaka. Kornelia Gancarz wprowadziła słuchaczy w klimat poezji Aleksandry Piguły i  bardzo interesująco prowadziła całe spotkanie.

Po krótkim przywitaniu dyrektor placówki Pani Renaty Lazur, zabrał głos prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu Pan Janusz Chojecki, wyrażając wielkie zadowolenie z możliwości zaprezentowania po raz kolejny wspólnego dzieła członków MGL „Słowo” i  dziękując dyrektor placówki za zaproszenie zaś przybyli poeci przywitali się swoim wierszem.

Można było usłyszeć wiersz Teresy Elżbiety Pyzik  wiceprezes MGL-u , Ewy Siembidy, Henryki Marek , Danuty Maziarz, która tego dnia w grupie zadebiutowała.

Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła zaprosiła mieszkańców do wysłuchania utworów. Piosenki poetyckie zostały zaskakująco dobrze przyjęte przez mieszkańców DPS-u a na bis zespół „M jak Mielec” zaśpiewał kilka utworów w tym między innymi utwór do tekstu Kazimierza Treli „Mielecka fontanna” z muzyką Jana Robaka a także piosenki z muzyką i tekstem Jana Robaka : „Poeci w letni czas”, „Miłe słówko”, Kuku kuku na Facebook-u”,  „M jak Mielec”, „Lato w pełni”.

Na zakończenie spotkania organizatorka całego spotkania Pani Dorota Kapinos  dziękując wszystkim za miło spędzony czas wręczyła wokalistkom piękne kwiaty a przewodniczący Rady Mieszkańców w DPS Pan Jan Rogóż wyraził swój zachwyt i pogratulował poetom i wokalistkom talentu.

Mam nadzieję, iż  kolejne spotkanie spotkanie  z mielecką poezją na długo na długo pozostanie w pamięci mieszkańców a prezentowane utwory będą jeszcze wielokrotnie śpiewane.

Aleksandra Piguła

Please publish modules in offcanvas position.