Druga, po odbytej 13 września 2012 r. w Stalowej Woli, promocja tomiku poezji „Dies irae? Wiersze niepolityczne” Andrzeja Talarka w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu w dniu 21 października 2012 r., zgromadziła członków Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, zdeklarowanych miłośników poezji i niewielkie grono przyjaciół oraz rodzinę poety wraz z żoną Danutą.

Wnętrza secesyjnego dworku - ostatniego właściciela Niwisk, marszałka Sejmu Krajowego we Lwowie - dr Jana Antoniego Ernesta  Hupki,  pokryte zabytkową polichromią  zaprojektowaną  i wykonaną przez wybitnego malarza i scenografa Karola Frycza, stały się świadkiem potyczek prozatorsko-poetyckich w  wykonaniu uczestników spotkania, wśród których byli obecni także członkowie Grupy Literackiej „Słowo”, działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, w osobach Kazimierza Treli, Stefana Żarowa i Andrzeja Talarka

Po raz pierwszy podczas promocji debiutanckiego tomiku poezji „Kropla” Aleksandry Piguły, odbyła się prezentacja w postaci częściowej ekspozycji prac plastycznych, z dorobku Grażyny Pieróg – Kotlarz działającej w ramach Klubu Środowisk Twórczych, która zaprezentowała w czytelni MBP Mielec mały ułamek swojej twórczości:  malarstwo olejne, witraże i obrazy wykonane techniką haftu krzyżykowego.

Na dziewięćdziesiątą pierwszą, od czasu powstania we wrześniu 2006 roku, imprezę mieleckiej formacji literackiej przybyli także licznie miłośnicy poezji i piosenki literackiej. Artystycznym clou spotkania był bowiem występ Olgi i Andrzeja Szęszołów oraz Michała Różyckiego w interpretacji wierszy Jerzego Mamcarza.

Mimo upalnej aury, i wakacyjnego sezonu ogórkowego w mieleckiej kulturze, bardzo liczna grupa miłośników poezji,  wśród której zdecydowany prym wiedli członkowie Grupy Literackiej „Słowo”  przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu, przybyła w dniu 4 sierpnia 2012 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim Celiny Depy i Doroty Kwoki „Kobiecym głosem”.

Andrzej Talarek swoją przygodę z pisaniem wierszy rozpoczął w 2006 roku i od tego czasu wędruje słowem przez kolejne epoki. Głównymi tematami jego twórczości są rodzina i codzienne wydarzenia z życia, które — jak twierdzi — może być piękne i ciekawe, jeśli tylko człowiek tego pragnie. Pisze ponadto felietony, o mieleckich problemach, dotykające także ważkich spraw ogólnokrajowych (pełne spectrum tematów), zamieszczane na własnym blogu. Tomik „Szukając domu. Wiersze wędrujące” jest swoistą retrospektywą dokonań autora, subtelnym pamiętnikiem z wędrówki poetyckiej, którą autor kontynuuje od wielu lat.

Please publish modules in offcanvas position.